Denizyolu taşımacılığında lojistik firmalarının önemi nedir?

Denizyolu taşımacılığında lojistik firmalarının önemi büyüktür ve birçok avantajı vardır. İşte denizyolu taşımacılığında lojistik firmalarının önemli rolleri:

ADR taşımacılığında lojistik firmalarının önemi nedir?

ADR (Avrupa Anlaşmasıyla Düzenlenen Tehlikeli Mal Taşımacılığı) taşımacılığı, tehlikeli maddelerin güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan bir taşımacılık yöntemidir. Lojistik firmalarının ADR taşımacılığındaki önemli rolleri şunlardır:

Almanya Nakliye ve Taşımacılık Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Almanya’nın kara yolu ağı oldukça gelişmiştir ve geniş bir alana yayılmaktadır. Almanya’nın çevresindeki ülkelerle kara yolu bağlantısı da oldukça kuvvetlidir. Bu sayede, Almanya nakliye sektörü, Avrupa’nın diğer ülkeleri ile yapılan ticari işlemlerde de önemli bir rol oynamaktadır.

Tehlikeli Maddelerin Sınıflandırılması

Tehlikeli ve denizi kirletme riski olan maddelerin denizde taşıma yapan gemiler tarafından taşınması International Convention for the Safety of the Life at Sea (SOLAS) ve International Convention for the Prevention of pollution from Ships (MARPOL) tarafından düzenlenmektedir.

Teslim Şekilleri

EXW-Ex Works, FCA-Free Carrier, CPT-Carriage Paid To, CIP-Carriage and Insured Paid To, DAT-Delivered At Terminal, DAP-Delivered At Place, DDP-Delivered Duty Paid

Römork Ölçüleri

TIR tipleri; Tenteli TIR, Jumbo TIR, Treylerli normal TIR (Optima), Treylerli Jumbo TIR, Normal Açık TIR, Damperli TIR, Jumbo Açık TIR, Lowbed TIR

Konteyner Ölçüleri Ve Çeşitleri

20 lik konteyner ölçüleri ve 40 lık Konteyner ölçüleri (20´ DC / 40´ DC)

CMR Sözleşmesi

CMR Konvansiyonu, 19 Mayıs 1956’da Cenevre’de imzalanan bir Birleşmiş Milletler sözleşmesidir. Karayolu ile kargo taşımacılığı ile ilgili çeşitli yasal konularla ilgilidir. Avrupa devletlerinin çoğunluğu tarafından onaylanmıştır. Ocak 2022 itibariyle 58 ülke tarafından onaylanmıştır.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).